Intel’in Yeni Tiger Lake-H İşlemcilerin Özellikleri Ortaya Çıktı

Intel’in Yeni Tiger Lake-H İşlemcilerin Özellikleri Ortaya Çıktı

Amd tarafı ile büyük bir çekişme içerisinde olan Intel, notebook pazarında sorun yaşamadan satışlarında öne geçmeyi hedefliyor. 18 Mart günü H serisi işlemcilerini tanıtacak olan Intel’ın yeni LAKE-H işlemcilerinin özellikleri gün yüzüne çıktı.

H serisi işlemciler 45W TDP ile piyasada olacak.

9. ve 10. Nesil mobil işlemcilerinde sıcaklık sorunu yaşayan Intel, bu soruna yeni serisi ile veda etmek istiyor. Tiger Lake-H işlemcileri ağırlıklı olarak oyun odaklı notebook cihazlarında kullanmayı hedefliyor.

6 çekirdek-12 izlek tasarımına sahip olan İ5 11400H işlemcisini son kullanıcıya sunacak olan Intel çekirdek artışını İ7-10875HK ile bu tutumunu devam ettiriyor ve bu işlemci 8 çekirdek-16 izlek yapısında olacak. Bildiğiniz üzere sonunda K ibaresi bulunan Intel işlemciler hız aşırtma olanaklarına sahip ve bu İ7-10875HK ile devam edecek. Bu işlemci maksimum 5.0 Ghz değerlerine ulaşabilmekte.

 

Bu işlemcilerin özellikleri arasında PCIe 4.0 ve Thunderbolt 4 teknolojileri de yer almakta. Amd ve Intel rekabeti, yeni işlemcilerin piyasaya girişi ile nasıl bir hal alacak hep birlikte göreceğiz.

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader