Ryzen 6000 Serisi Yolda !

Ryzen 6000 Serisi Yolda !

Ryzen 6000 serisi ile AM4 soket yapısı değişecek ve yeni bir soket tipi ile Ryzen 6000 serisi tüketicinin karşısına çıkacak. Bu seri ile soket değişim zamanı geldi ve Zen 4 soket tipi ile Ryzen 6000 serisi için yeni anakartlar da piyasaya sürülecek.

Ryzen 6000 serisi ile DDR 5 belleklere geçiş sağlanacak ve PCI Express 5.0 üzerine de çalışıldığına dair bilgiler mevcut durumda. Bu seri ile AMD tarafının iddiası ise yaklaşık olarak %25 performans artışının bu işlemciler ile sağlanacak olması. AMD, bu seride 5 nm üretim teknolojisine geçiş sağlayabilir ise bunu başarabileceğini düşünmekteyiz. Ancak bu üretim teknolojisine geçemeden üretimini 7 nm şeklinde sağlar ise bahsetmiş olduğu performans artışını tam olarak sağlayamayabilir ve son kullanıcıdan olumsuz geri dönüş alabilir.

 

 

Her şey yolunda gider ise Amd bu seri ile 5.00 Ghz hızlarına çıkabilir. DDR 5 ile de RAM lerin hızlarının 5000 Mhz değerlerine kadar çıkması bekleniyor. Ancak DDR 5 teknolojisinde aksamalar yaşanırsa amd için iyi sonuçlar doğmayabilir. Hep birlikte AMD yeni serisi ile neleri başaracak birlikte göreceğiz.

 

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader