Amazon’un ekran kartı yakan yeni oyunu; New World

Amazon’un ekran kartı yakan yeni oyunu; New World

Geçtiğimiz günlerde kapalı betaya sunulan Amazon’un yeni MMORPG oyunu New World 200.000 anlık oyuncu sayısına ulaşarak birçok popüler steam oyununu gerisinde bırakırken bazı ekran kartlarını da kullanılamaz hale getiriyor.

Uzun süredir oyuncuların dikkatini çekecek bir oyun yapmaya çalışan Amazon Game Studios geçmiş senelerde farklı oyunlar ile bunu denemiş fakat başarılı olamamıştı ama New World hedeflenen popülariteyi yakalayacak ve stüdyoya istediğini verecek gibi gözüküyor.

 

Oyunun tam anlamıyla 31 Ağustos tarihinde çıkması bekleniyor ve şuan da steam oyunu ön sipariş olarak oyunculara sunuyor.Kapalı betada olmasına rağmen anlık ortalama 70.000 kişi tarafından oynanan oyun, yayın platformlarında oyuncular tarafından büyük ilgi görüyor.

Ancak 20 temmuz’da kapalı betaya açılan oyun bazı oyuncuların ekran kartlarında sorun yaratmaya başladı. Sorun genellikle RTX 3090 kartlarında gözüküyor. Kartlar genelde yüksek performans ile çalışıyor ve bundan dolayı ısınma sorunları çıkıyor hatta oyunun ana ekranında bile bu problem gözüküyor. Yapılan şikayetlere bakınca sorunun büyük bir kısmı belirli bir markanın RTX 3090 kartlarında gözüküyor.

New World oyunundan dolayı bozulan ekran kartlarını değiştireceğini duyuran marka oyuncuların mağduriyetlerini gidermeyi hedefliyor.

 

Yazar : Giray Özvardar

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader