Windows 11 Her Cihaza Kurulamayacak !

Windows 11 Her Cihaza Kurulamayacak !

-Microsoft cihazların Windows 11’e uyumlu olup olmadığını telemetri verileri ile kontrol edecek ve uyumsuz cihazlara kurulum sağlanmasını engelleyecek.

Telemetri Nedir?

-Kablosuz ya da sabit bir ağ aracılığıyla cihazların uzaktan izlenebilmesi veya denetlenebilmesine telemetri denir. Telemetri sayesinde cihazlarla temasa gerek kalmadan uzaktan iletişim kurabiliriz.

-Microsoft, uyumsuz donanımlara sahip cihazlarda Windows 11 yükseltmesinin engelleneceğini duyurdu. Microsoft’un belirttiğine göre bunun nedeni cihazların güvenli tutulması ve üretken olmaları. Cihazların uyumluluğu telemetri verileri ile kontrol edilecek ve ‘’Windows Update’’ cihaza yükleme yapılıp yapılamayacağını söyleyecek.

-Windows 11 yeni cihazlarda bulunan TPM 2.0’ı da gerektiriyor. Ancak kayıt defteri üzerinden gerçekleşen ilgili ayaları değiştirerek TPM 2.0 gereksinimi atlatabileceksiniz. Fakat yine de Windows 11 kurulumunu sağlamanız için uyumlu bir işlemciye ihtiyacınız olacak.

-Windows 11 için gerekli minimum sistem gereksinimleri Microsoft’un resmi sitesinde aşağıda olduğu gibi belirtilmiştir.

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)

-Bellek: 4 GB RAM

-Depolama: 64 GB veya daha büyük depolama cihazı.

-Sistem üretici yazılımı: UEFI, Güvenli Önyükleme özellikli.

-TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0

Grafik Kartı: DirectX 12 uyumlu grafikler / WDDM 2.x

-Ekran:  9 inçten büyük, HD Çözünürlük (720p)

-İnternet Bağlantısı: Windows 11 Home kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gereklidir.

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader