SEVDİĞİMİZ 10 KOLEKSİYONCU SÜRÜMÜ

Merhabalar ilk liste yazım ile sizlerleyim. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu liste tamamen kişisel görüş içermekle birlikte değişmez, nihai bir liste değildir. Sizin için bu sürümlerden çok daha iyi sürümler mevcut olabilir. Bu listeyi sadece eğlenmek için ve beğendiğim sürümleri anmak için hazırladım. Listede sıralama karışıktır. Ayrıca listede oyunların kalitesi değil koleksiyoncu sürümleri değerlendirilmiştir.

1) Titanfall Collector’s Edition

İlk Titanfall oyunu her ne kadar çoğumuzu hayal kırıklığına uğratsa da devasa bir koleksiyoncu sürümüne sahipti. 250 $ fiyat etiketiyle 2014 yılında satışa sürülen bu sürüm 45 cm uzunluğunda bir titan heykeli ile birlikte geliyordu. Fiyat etiketi cüzdanınızın, kutunun büyüklüğü ise evdeki boş alanınızın canına okumak için fırsat kolluyordu.

2) Resident Evil 2 Collector’s Edition

1998 senesindeki orijinal oyunu oynamış ve o gün bu gündür bu oyunu sayıklayan birisi 2019 senesinde ne ister? Belki hayranı olduğu oyunun adına yakışır bir remake ister. Hatta belki de bu remake’e ait güzel bir koleksiyoncu sürümü neden olmasın? İşte burada. 30 cm’lik Leon S. Kennedy heykeliyle gelen ve oyundaki ikonik anahtarları içeren koleksiyoncu sürümü, aynı zamanda oyundan fırlama RPD envanter sandığı şeklinde paketlenmişti. Gerçekten muazzam bir sürüm olduğunu düşünüyorum ve edinemediğim için üzülüyorum.

3) Cyberpunk Collector’s Edition

Cyberpunk 2077 konusu yeterince tartışıldı. Oyun olarak çıktığı zamanda beklentilerimizi karşılayamamıştı ama koleksiyoncu sürümü olarak bence hiç de fena değildi.  25 cm’lik son derece havalı bir V heykeliyle gelen sürüm aynı zamanda güzel bir sanat kitabına ve bir çok ufak tefek ekstra güzelliğe sahipti. Ayrıca bu sürümün kutusunun oyundaki binalardan biriymiş gibi dizayn edilmesi de ayrıca hoş bir detaydı. Cyberpunk 2077 konusunda sert eleştirilere sahip birisi olsam da bu sürüm edinmek isteyeceğim bir sürümdü. Türkiye’de resmi olarak satılmış olması da ayrıca güzel bir detay.

4) Witcher 3 Wild Hunt Collector’s Edition

Sırada çok sevilen bir oyun ama tartışmalı bir koleksiyoncu sürümü var. Oyunun koleksiyoncu sürümünden çıkan sanat kitabı, metal kutusu, Geralt’ın kolyesi ve Kurt baskılı kutusu harika bonuslarken sürümde bulunan heykel konusu bayağı bir tartışmalı. Uzaktan bakıldığında son derece havalı gözüken bu sürümün heykeli, Geralt’ın yüzüne yakından bakıldığında hayal kırıklığına uğratıyordu. Yine de ben bu sürümü genel olarak içerik doluluğu, heykelin pozlanması ve boyutu sebebiyle beğeniyorum. Beğenmeyen arkadaşlara da saygı duymakla beraber onları çok iyi anlıyorum.

5) Middle-Earth Shadow of War Mithril Edition

Bu listeyi yaparken bir detay fark ettim. Sanırım ben büyük koleksiyoncu sürümlerini seviyorum. Çünkü listeye aldığım sürümlerin neredeyse hepsi büyük ve heykelli ürünler. Mithril konusuna gelirsek, Mithril sadece büyük değil devasa bir sürüm. Oyun olarak pek beğenilmese de Yüzüklerin Efendisi evreniyle ters düşen bir hikayeye sahip olsa da ben bu sürümü beğeniyorum. Tar-Goroth Balrog vs. Carnan gibi devasa bir heykelin yanında güzel ekstra bonusları içeren sürüm 2017 yılında 300$ fiyat etiketiyle çıkmıştı.

6) Borderlands 2 Ultimate Loot Chest Limited Edition

Açıkçası bu oyunu çok fazla deneyimlememiş birisi olmama rağmen bu sürümü beğeniyorum. Bu sürümün güzel yanı kutuyu açarken her yerden içerik fışkırması. Ultimate Loot Chest Edition, Sanat kitabı ve metal kutunun yanısıra bir sürü litograf ve doküman içeriyordu. Bunların yanında oyunun içinde bulunan lootchest’in replikası ve hatta o da yetmezmiş gibi sandığın içinden de Markus’un sallanan kafalı figürü çıkıyordu. 2012’de 150$’lık fiyat etiketine sahip bu sürüm kesinlikle içerik bolluğundan kazanıyordu.

7) Batman Arkham Origins Collector’s Edition (Amerikan Versiyonu)

Bir diğer içerikten kazanan koleksiyoncu sürümü de Batman Arkham Origins’in Amerikan versiyonu. 2013 yılında çıkan oyunun Avrupa’da ve Amerika’da olmak üzere birbirinden tamamen farklı 2 adet koleksiyoncu sürümü bulunuyordu. Her ne kadar Avrupa sürümünden hoşlansam da Amerikan versiyonu favori sürümlerimden biri. Bu koleksiyoncu paketi çok havalı bir joker heykeli dioraması içerdiği yetmiyormuş gibi Joker’in arkasındaki televizyonlar ışıklıydı. Bunun yanında, sürümden Necessary Evil  Blu-ray diski ve tonlarca doküman çıkıyordu. Metal kutunun eksikliği de hissedilmiyor değildi tabi.

8) Diablo III Collector’s Edition

Diablo III Collector’s Edition’ın listeye aldığım diğer sürümlerin yanında biraz zayıf kaldığını düşünsem de bu sürümün bende yeri kesinlikle farklı. 2012 yılında Diablo 3 çıkacağı zaman tüm dünyayla birlikte ülkemizde de inanılmaz bir heyecan vardı. Aral Game Taksim’de etkinlik düzenlemişti ve 240 TL fiyatıyla bu sürüm o etkinlikte satılmıştı. Bir oyunun ülkemizde ses getirip de ona özel etkinlik yapılması ve bu durumun yarattığı heyecanı unutamıyorum. Bu yüzdendir ki bu sürümü ayrıca seviyorum. Tabi sevmemin tek sebebi bu değil. Arşivlik bir sanat kitabı ve oyunun efsane müziklerini içeren diskin yanında gelen mini diablo büstü ve flash bellek vardı. Flash Bellek Diablo’nun boynuzu gibi dizayn edilmişti ve büste takılabiliyordu. Bunlar ufak ama bir o kadar havalı parçalardı. Ayrıca Flash bellek içerisinde Diablo 2 ve Lord of Destruction ek paketi bulunması ayrıca hoş bir sürprizdi.

9) Doom Eternal Collector’s Edition

Classic Doom’u seviyor musunuz? Benim oyunlarla tanışmamı sağlayan oyunlardan birisi olan klasik Doom’u hala arada sırada açıp oynuyorum. 1993’de çıkmış olmasına rağmen verdiği güzel vuruş hissiyatı ve gaza getiren müzikleri benim için vazgeçilemez durumda. Zaten eski Doom’ların herkes öyle ya da böyle ne kadar kıymetli olduğunu biliyorlar ama yenileri nasıl? Muazzamlar, özellikle Doom Eternal bizlere benzeri bulunmayan bir deneyim sunuyor. (Hatta bu konuyla ilgili bir öneri yazısı da gelebilir bence.J) Her neyse konumuz koleksiyoncu sürümü. Konuyu bu kadar uzatmamın sebebiyse bu sürümün eskiden beri Doom hayranı olan insanlara bir ödül olarak sunulduğunu düşünüyorum. Hangi Doom hayranı, Doom Guy (yeni adıyla Doom Slayer) kaskını odasında sergilemek istemez ki? Üstelik kask giyilebiliyor da. Ayrıca diğer bonuslar da cazip bonuslar. Peki tahmin edin bakalım kim bu sürüm Türkiye’ye gelmesine rağmen satın almadı ve şu an çok pişman? L

10) Dark Souls Trilogy Collector’s Edition

Dark Souls; kimimiz için şaheser, kimimiz için baş ağrısı, kimimiz içinse milletin abarttığı balon bir oyun. Diğer iki gruptan olan arkadaşlardan özür dileyerek ben şaheser olduğunu düşünen gruptayım. (Kusurlarını da başka bir blog yazısında tartışmak istiyorum tabi ki.) Her ne kadar Dark Souls 2 ve Dark Souls 3’ün koleksiyoncu sürümlerini fena bulmasam da Dark Souls Trilogy adıyla çıkan üçlemenin koleksiyoncu paketinin muazzam olduğunu düşünüyorum. Üçlemenin arşivlik derleme kitabının yanında müzik disklerini içeren çok şık bir kutu mevcut. Bunlar şahane bonuslar olsa da benim gönlümü asıl çelen sürümde bulunan heykel. Bu üçlemeyi temsil edebilecek daha iyi bir heykel olabileceğine pek inanmıyorum. Bu oyunların kalbi olduğunu düşündüğüm Bonfire’ın başında duran bir şövalye şeklindeki diorama, Dark Souls hayranı birisi için kesinlikle eşsiz bir parça. 450£ ’lik sağlam fiyat etiketiyle 2019 senesinde satışa sunulmuştu. En çok sahip olmak istediğim sürümlerden birisidir kendisi. Edinebilseydim Heykele baktıkça üçlemede geçirdiğim anılarımı kafamda canlandırırdım.

Ergin Sefer

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader