Yeni Nesil Ekran Kartı Nvidia RTX 4070 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni Nesil Ekran Kartı Nvidia RTX 4070 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

‘’Yeni Nesil Ekran Kartı Nvidia RTX 4070 Hakkında Bilmeniz Gerekenler’’

Nvidia RTX 4070, Ada Lovelace mimarisine dayanıyor ve özellikle oyun tutkunları tarafından merakla bekleniyor. İlk olarak RTX 3080’e göre daha performanslı olacağı bilinen RTX 4070, aynı zamanda daha verimli bir performans sunacak. Bu da, daha düşük bir güç tüketimi ile daha yüksek bir performans elde edilebileceği anlamına geliyor.

Bu kart, NVIDIA’nın Ada Lovelace mimarisine dayanıyor ve 5nm üretim süreciyle gelen ilk RTX 40 serisi kartlardan biri olacak gibi görünüyor. Ayrıca, GeForce RTX teknolojisi ile donatılan bu kartın, oyun dünyasında neredeyse gerçekçi bir deneyim sunacağı düşünülüyor. NVIDIA’nın DLSS 3.0 ve RTX teknolojileri ile donatılmış olacak.

RTX 4070, NVIDIA’nın üçüncü nesil RT çekirdekleri sayesinde çalışan bir GPU modeli. Bu çekirdekler, yüksek performans ve gerçek zamanlı işleme özellikleri sayesinde, oyun dünyasında devrim yaratan bir etkiye sahip. Işın izleme teknolojisi ile uyuşan GPU modeli, bu sayede gerçek zamanlı olarak ışın izleme yaparak, oyunlarda daha ayrıntılı grafikler sağlıyor. Örneğin, Cyberpunk 2077’nin yeni Ray Tracing: Overdrive modunda, RTX 4070 ve RTX 3080 arasında yalnızca %10’luk bir fark olduğu gözlendi. Bu, daha önce elde edilen en yüksek performans ile karşılaştırılabilir. RTX 4070, sıradışı bir bellek yapısı ve bellek yapay zeka teknolojisi kullanarak, oyunlarda daha iyi görsellikle birlikte daha yüksek kare hızları sunar.

Nvidia Refleks!

NVIDIA, RTX 4070’te yer alan Reflex teknolojisi ile oyun dünyasında bir devrim yaratıyor. Çünkü, bu teknoloji, oyun severlerin hedef alma, reaksiyon verme ve nişan alma becerilerini geliştiriyor. Peki, Reflex teknolojisi nedir ve nasıl çalışır? Reflex teknolojisi, NVIDIA’nın, en iyi deneyimi sunmak üzere, hızlandırılmış duyarlılık performansı sağladığı bir giriş gecikmesi ölçüm uygulamasıdır. Bu uygulama, sistem gecikmesini en aza indiriyor ve oyun oynarken tepki süresini iyileştiriyor. Böylece, oyun severlerin oyunlardaki performansı artıyor. Reflex teknolojisinde, oyun oynarken gerçek zamanlı giriş gecikmesi ölçümleri yapılıyor. Daha sonra, bu ölçümler çekirdek işlemcisinde işlenerek, gecikme miktarı hesaplanıyor. Bu sayede, gecikme süreleri önemli ölçüde azaltılabiliyor. RTX 4070’deki Reflex teknolojisi sayesinde, oyun severler oyunları daha rahat bir şekilde oynayabilirler. Çünkü, hızlandırılmış duyarlılık performansı, hedeflere daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmalarına yardımcı oluyor. Ayrıca, bu teknoloji, düşük gecikme süreleri sağladığından, oyun oynarken daha akıcı bir deneyim sunuyor.

Grafik ve Yapay Zeka işlerinizde Yanınızda!

NVIDIA’nın RTX 4070 GPU modeli, sadece oyun dünyasında değil, aynı zamanda eşsiz bir performans sunarak 3D modelleme, video düzenleme ve grafik tasarım gibi alanlarda çalışan kullanıcılar için de ilgi çekici bir seçenek. Bu GPU modeli, NVIDIA Studio platformu ile uyumlu bir şekilde çalışır ve bu sayede özellikle yaratıcı çalışmalar için harika bir deneyim sunar. RTX 4070, birçok özel araçla çalışabilme özelliğine sahiptir. NVIDIA Encoder ve NVIDIA Broadcast özellikleri sayesinde video düzenleme sırasında yüksek performans sağlayarak, işlemlerin daha hızlı yapılmasını sağlar. Ayrıca, NVIDIA Omniverse, yaratılan ortamların daha gerçekçi bir görünüm elde etmesine yardımcı olurken, NVIDIA Canvas, tasarımcıların özel malzemeler, doku ve renkleri kolayca kullanıp tasarlamasına olanak tanır. RTX 4070 GPU modeli, 3D modelleme alanında da kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlar. Bu GPU modeli, özellikle büyük boyutlu 3D modellemelerde daha hızlı performans sağlayarak, çalışma süresinin kısaltılmasını sağlar. Bu sayede, kullanıcılar daha az zamanda daha fazla iş yapabilirler.

Ürünler

Game Garaj, hazır sistemlerinin içeriğinin yanı sıra tek olarakta Rtx 4070 çeşitleri, stoklarımızda bulunmaktadır. Ürünlerimizi incelemek isterseniz, linkler üzerinden ürünlerimize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Palit RTX4070 Dual 12GB 192Bit GDDR6X

Inno3D RTX4070 Twin x2 12GB 192Bit GDDR6X

Inno3D RTX4070 Twin x2 OC White 12GB 192Bit GDDR6X

Inno3D RTX4070 ICHILL x3 12GB 192Bit GDDR6X

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader