Nvidia Ekran Kartlarında 600W Dönemi Başlıyor !

Nvidia Ekran Kartlarında 600W Dönemi Başlıyor !

3000 serisi ile güçlenen Nvidia ekran kartları yüksek performansı ile göz dolduruyor. Bu kartlar kullanıcılardan daha fazla güç talep etmeye başlayacak ve Nvidia 600W dönemi başlıyor olacak.

Ekran kartı performansları yıllar geçtikçe üzerine ekleyerek performanslarını artmış durumda. Performans artışları ile birlikte ekran kartlarında oluşan güç tüketimi de artmakta.Daha fazla performans daha çok güç tüketimi anlamına gelmekte.

Üreticiler ise yeni güç kaynaklarında yeni standartlara şimdiden uyum sağlamış durumda. Mevcut 8 pinli ve 6 pinli konektörlere kıyasla daha güçlü ve kompakt bir fiş olan PCIe Gen 5.0 güç konektörünü sunan ilk kartın RTX 3090 Tİ olması bekleniyor.

ASUS, Intel Z690 anakartlarını tanıtan özel bir etkinlikte, 1200W Platinum II, 1600W Titanium ve 1000W Platinum II adlı yeni bir ROG Thor güç kaynağı serisini de tanıttı.Tanıtılan bu güç kaynakları yüksek voltajlı güç kaynaklarıdır, üst düzey CPU’lar ve GPU’larla eşleştirilmeleri amaçlanmıştır. Şirket, yeni Thor PSU’ların en yeni ve yeni nesil GPU’larla uyumlu olduğunu ve ASUS’un kendi grafik ekibiyle tasarlandığını doğruladı. Tüm bunların anlamı, ASUS’un gelecekteki grafik kartlarına PCIe Express Gen 5.0 ekleneceğini göstermekte.

ASUS, NVIDIA’nın mevcut amiral gemisi GeForce RTX 3090’ı, zaman zaman 940W’ı emebilen yüksek tepe güç çekişine örnek olarak kullandı. ASUS ROG Thor güç kaynakları, tipik kullanım sırasında herhangi bir kesinti olmadan gücü ekran kartına tam olarak vermeyi başardı.

Tüm ekran kartlarında yüksek güç tüketimi ihtiyacınız olmasa da üst seviye kartlarda PCIe Express Gen 5.0 standart hala gelecek gibi gözüküyor. Yakın bir gelecekte durum hakkında daha fazla bilgi üreticiler tarafından biz kullanıcılara sunulacaktır.

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader