Koorui 27E6QC Fiyat/Performans Canavarı Bir Oyun Monitörü

Koorui 27E6QC Fiyat/Performans Canavarı Bir Oyun Monitörü

Günümüzde oyun monitörü seçerken dikkate almanız gereken pek çok faktör var. Ancak bütçeniz kısıtlıysa ve yüksek performansa sahip ve uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız Koorui 27E6QC sizler için uygun bir seçenek olabilir. 27’’ 1440p çözünürlüğe ve 144Hz yenileme hızına sahip VA paneli ile Koorui 27E6QC karşımıza çıkıyor.

Ekran Kalitesi
Koorui 27E6QC QHD çözünürlük, VA paneli ve 1800R kavisli ekranı ile dikkat çekiyor. Ayrıca %100 sRGB renk gamutu ile daha canlı renkler görmemize olanak sağlıyor. Ayrıca monitörden FeeSync ve G-Sync özelliklerinde de yararlandığını belirtelim.

Parlaklık ve Kontrast

Koorui 27E6QC oldukça iyi bir parlaklık sunuyor. 250 cd/m2 parlaklık oranı ile ideal bir parlaklık oranında olduğunu belirtebiliriz. Ayrıca, monitörün VA panel olmasına karşın kontrast seviyesi oldukça iyi. Parlaklık ve kontrast ayarı sağlayarak özelikle oyunlarda karanlık noktaları rahat bir şekilde görebilmektesiniz. Ayrıca birçok hazır renk ayarının da olduğunu belirtelim.

Tasarım ve Malzeme

Koorui 27E6QC‘nin tasarımı tam bir oyuncu monitörü. Ön tarafında kırmızı renkte Koorui logosu bulunduran monitör ince çerçevesi sayesinde temiz bir görünüme sahip ve bu yapı monitörü olduğundan daha büyük gösteriyor.

Çerçevesi sert plastik malzemeden oluşuyor ve sırt kısmı da bu yapıda. Buna karşın sağlam bir malzeme yapısının olduğunu söyleyebiliriz. Koorui 27E6QC‘nin pivot özelliği bulundurmuyor fakat VESA bağlantısı için uygun girişleri mevcut.

Monitörün bağlantı noktalarına baktığınızda ise bir adet HDMI 1.4, bir adet HDMI 2.0 ve DP 1.2 bulunmaktadır. Ek olarak ses için jak girişi de mevcut durumda. Tüm teknik özellikleri ise görselden inceleyebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak, Koorui 27E6QC, uygun fiyatlı bir 1440p 144Hz monitör arayanların dikkate alması gereken bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Renk kalitesi ve kontrast seviyeleri gibi önemli faktörlerde oldukça iyi bir performans ortaya çıkardığını belirtebiliriz. Özellikle oyunlarda canlı renklerin ve keskin detayların tadını çıkarmak isteyenler için bu monitör mükemmel bir seçenek olabilir. Monitörün 1440p çözünürlük ve 144Hz yenileme hızı sunması, oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyacak.

Ürünü link üzerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.
Koorui 27E6QC

Oyun Yeniden Başlıyor!

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader