Alan Wake 2 – DLSS 3.5 ile 4.5 Kata Kadar Daha Hızlı

Alan Wake 2 – DLSS 3.5 ile 4.5 Kata Kadar Daha Hızlı

Merakla beklenen oyun Alan Wake II, etkileyici ve full ray-traced grafikleri destekleyerek çıkışını gerçekleştirdi. Bu grafikler, NVIDIA DLSS 3.5′in güçlü yapay zeka teknolojileri ile hızlandırdı ve güçlendirildi.

GeForce RTX 40 Serisi ekran kartları oyuncuları, 4K çözünürlükte ortalama 4.5 kat daha yüksek kare hızı almalarına olanak sağlıyor; bunun yanında NVIDIA DLSS Ray Reconstruction sayesinde daha etkileyici hale gelen Ray Traced görseller ve NVIDIA Reflex sayesinde oyun deneyimini daha da duyarlı hale gelmiş durumda.

GeForce RTX GPU ile Alan Wake 2‘de ışın izleme ve DLSS’yi etkinleştirmek, otomatik olarak Ray Reconstruction‘ı devreye sokar. Bu durum yapay zeka ile ışın izleme kalitesini arttırdığı gibi oyun kalitesini daha etkileyici ve grafikleri daha gerçekçi kılar.

Ayrıca Ray Reconstruction, benchmarklarda %14’e kadar performans artışı sağladığı gibi GeForce RTX oyuncuları için performansı daha verimli hale getirir.

NVIDIA teknolojileri, NVIDIA GeForce RTX ekran kartı sahiplerine muhteşem bir Alan Wake 2 deneyimi sunar, güzel grafiklerin yanı sıra dikkat çekici bir performans artışıyla oyunu oynayabilirsiniz. İşte birkaç örnek:

1-) 4K çözünürlükte, her ayar maksimumda ve tam ışın izleme etkinleştirildiğinde, Frame Generation, Ray Reconstruction ve Super Resolution‘ı etkinleştirmek, kare hızlarını astronomik bir şekilde çoğaltır. GeForce RTX 4090 üzerinde performans 4.1 katına çıkarak, Alan Wake 2‘yi 4K’da 120 FPS’nin üzerinde oynama imkanı tanır!  GeForce RTX 4080‘in performansı 4.7 katına çıkarken, GeForce RTX 4070 Ti‘nin performansı da 4.7 katına çıkıyor. Bu durum, 4K çözünürlükte maksimum ayarlarda neredeyse 80 FPS’ye kadar oyun deneyimi sunuyor.

2-) 1440p çözünürlükte, GeForce RTX 40 Serisi kare hızları ful ışın izleme ve diğer tüm ayarlar maksimumda olduğunda ortalama 3 katına çıkarak, GeForce RTX 4070 ve üstü kartlarda 80 FPS üzeri oyun deneyimi sunar.

3-) En popüler oyun çözünürlüğü olan 1080p’de ise performans ortalama olarak 2.7 katına çıkarak, 190 FPS’ye kadar ulaşma imkanı tanır.

Full Ray Traced Dünyasına Sahip Alan Wake 2

Full Ray Traced, aynı zamanda yol izleme olarak bilinir, bir sahnenin tamamında ışığı gerçekçi bir şekilde simüle eder. Bu görsel efekt, sanatçılar tarafından gerçeklikten ayırt edilemeyen film ve televizyon grafikleri oluşturmak için kullanılır, ancak GeForce RTX GPU‘ların RT çekirdekleri ve NVIDIA DLSS 3.5‘in yapay zeka destekli hızlandırması geliştirilmeden önce gerçek zamanlı video oyunlarında tam ışın izleme imkansızdı.

Konu hakkında daha fazla detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Nvidia’nın yazısına da göz atmayı unutmayınız: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/alan-wake-2-dlss-3-5-full-ray-tracing-out-this-week/

Ayrıca Nvidia GeForce RTX ekran kartına sahip sistemleri incelemek ve satın almak isterseniz kolaylıkla link üzerinden ulaşabilir veya bizlerden de destek alabilirsiniz.

Link: https://www.gamegaraj.com/sezonu-rtx-ile-yakalayin/

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader