Kasa Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kasa Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk olarak dikkat etmeniz gereken şeylerden bir tanesi kullanacağınız anakart modelinin seçim sağlayacağımız kasa modeline uyup uymadığı olacaktır. Birçok tower yapıda olan kasa modeli tüm anakart boyutlarına destek sağlasa da mini tower yapıda olan kasa modelleri atx yapıda olan anakart modellerini destekleyemeyebiliyor. Dikkat etmeniz gereken en temel parça anakart olsa da soğutucu ve ekran kartı gibi büyük parçaların boyutlarını da seçeceğiniz kasa modeline göre tercih etmelisiniz.

Günümüzde seçilen birçok kasa modelinin içeriğinde güç kaynağı bulunmakta. Standart seviyede bir sistem topluyorsanız muhtemelen kasa içeriğinde bulunan güç kaynağı sizlere yeterli gelecektir. Ancak üst seviye bileşenlere sahip bir sistem oluşturmak istiyorsanız kaliteli bir güç kaynağına sahip bir kasa modeli seçmenizde fayda var.

Kasalarda en önemli noktalardan bir tanesi de soğutma performansıdır. Sisteme sadece güçlü donanımları koymak yeterli olmaz. Bu donanımların en performanslı çalışabilmesi adına olabildiğince serin çalışması gerekmektedir. Seçim sağlayacağınız kasa mesh yapıda ve geniş bir alana sahip ise soğutma konusunda başarılı olacaktır. Bunun yanı sıra kaliteli malzeme yapısına sahip kapalı kasalarda bileşenleri gayet serin çalıştırabilmektedir.

Bir dikkat edilmesi gerekli konu ise kasa içerisinde bulunan fanlardır. Fanlar her ne kadar soğutma konusunda rol oynasalar da sesli çalışan fanlar tarafınıza rahatsızlık verebilir. Sesli çalışan fanlar genellikle küçük boyutlarda olan fanlardır. Bu nedenle kullanılan fanların 120mm altına düşmemesini önermekteyiz. 120mm ve üzeri boyuttaki fanlar ile serin dereceler ve sessiz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sitemiz üzerinde bir çok kasa modeli mevcut olup özellikle oyuncular için rgb ve agresif tasarıma sahip kasalar dikkat çekici oluyor. Ancak günün sonunda satın alım sağladığınız kasa ile sizler baş başa kalacaksınız, sonuç olarak zevkinize ve tercihinize uygun bir kasa modelini seçmenizde fayda var.

Birden fazla kasa seçeneği olan APOLLO 5T12-RTX3060Ti ve ARTEMİS 5A-RTX3060Ti sistemlerimizi incelemeyi unutmayınız. İncelemeniz için linkler aşağıdadır.

APOLLO 5T12-RTX3060Ti

ARTEMİS 5A-RTX3060Ti

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader