Yeni Nesil Derin Öğrenme Süper Örnekleme Teknolojisi NVIDIA DLSS 3.5!

Yeni Nesil Derin Öğrenme Süper Örnekleme Teknolojisi NVIDIA DLSS 3.5!

Günümüzde oyun sektörü, grafikleri daha gerçekçi ve etkileyici hale getirmek ile beraber daha akıcı oyun deneyimi için sürekli olarak yeni teknolojiler arıyor. Bu bağlamda NVIDIA‘nın geliştirdiği DLSS (Deep Learning Super Sampling) teknolojisi öne çıkıyor.

NVIDIA DLSS 3.5, bu teknolojinin en yeni ve en gelişmiş versiyonu, bu durum oyun dünyasını daha da sürükleyici hale getirmeyi amaçlıyor. DLSS, yapay zeka(AI) algoritmalarını kullanarak düşük çözünürlüklü görüntüleri yüksek çözünürlüklü görüntülere dönüştürerek daha akıcı ve ayrıntılı bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor.

DLSS 3.5 ile Gelen Yenilikler

1-) Ray Reconstruction(RR)

DLSS 3.5 özellikle ışın izleme deneyimini iyileştirmeye odaklanıyor. Bu yeni versiyonda “Ray Reconstruction” (RR) adı verilen bir özellik dikkat çekiyor. RR, oyun ve yazılım motoru verilerini birleştirerek çeşitli ışın izlemeli efektleri tanıma yeteneği kazandıran bir teknoloji ve aynı zamanda zamansal ve uzaysal pikselleri ayırt edebilen ve doğrulama için yüksek frekanslı verileri depolayabilen bir algoritma olarak tasarlanmıştır. Buda önceki DLLS sürümlerine göre ortalama 5 kat daha iyi performans anlamına gelmekte.

2-) Daha yüksek görüntü kalitesi
Ray Reconstruction” (RR) teknolojisi ile DLSS 3.5, önceki sürümlere göre daha doğal ve keskin görüntüler sunuyor. Yapay zeka(AI) algoritmalarının daha da geliştirilmesi sayesinde oyun sahneleri daha gerçekçi bir şekilde yeniden üretilmekte ve detay kaybı en aza inerek bulanık görüntünün önüne geçiliyor ve daha keskin görüntüler elde edilebiliyor.

NVIDIA teknolojisinden yararlanan oyunların listesi:

1-)Alan Wake 2, DLSS 3.5, Full Ray Tracing ve Reflex ile 27 Ekim’de piyasaya sürülecek.

2-)Cyberpunk 2077 ve Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, DLSS 3.5, Full Ray Tracing ve Reflex ile önümüzde ki Eylül ayında yayında olacak.

3-)RTX özellikli Portal sonbaharda DLSS 3.5 desteği alacak. Zaman içerisinde de birçok oyunun DLLS 3.5 güncellemesini alacağını belirtelim.

Önceki Nesil NVIDIA RTX grafik kartları bu teknolojiden yararlanabilecek mi?

Ray Reconstruction teknolojisi RTX GPU serisinin tamamında bulunuyor. Bu da yeni özelliğin RTX20 ve RTX30 serisi için de mevcut olabileceği anlamına geliyor. Bakalım hangi NVIDIA RTX ekran kartlarına bu özellik gelecek, merakla bekliyoruz.

Sizde NVIDIA RTX serisine sahip ürünlere sahip olmak isterseniz sitemiz üzerinde bulunan ürünleri inceleyebilirsiniz. Hazır sistem ve donanımlara linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.gamegaraj.com/grup/firsat-urunler/

https://www.gamegaraj.com/grup/tasinabilir-bilgisayar/

https://www.gamegaraj.com/grup/pc-bilesenleri/

Oyun Yeniden Başlıyor!

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader