TPM 2.0 Modülü Bulunan Biostar Marka Anakartlarda TPM 2.0 Nasıl Açılır ?

TPM 2.0 Modülü Bulunan Biostar Marka Anakartlarda TPM 2.0 Nasıl Açılır ?

-Microsoft Windows 11 için anakart modellerinde TPM 2.0 modülünün olmasını zorunlu kıldı. Anakartlarda bu modül olsa dahi bir çoğunda aktif şekilde beklemiyor. Bu yazımızda Biostar marka anakartlarda TPM 2.0 nasıl açılır bunu sizlere anlatacağız.
Öncelikle sistem açılırken ‘’Del’’ tuşu ile bios ekranına giriş sağlıyoruz. Giriş sağladıktan sonra F7 tuşu ile ‘’Advanced’’ moda giriş sağlamanız gerekmekte.
‘’F7 Advanced’’ moda geçiş yaptıktan sonra tekrardan Advanced başlığına geçiş sağlıyorsunuz ve ‘’Trusted Computing’’ başlığına gelerek Enter tuşu ile geçiş sağlıyoruz.
Geçişi sağladıktan sonra başlıklardan ‘’TPM Device Selection’’ başlığını Enter tuşu ile seçiyor ve ‘’PTT’’ seçeneğini seçiyoruz.
Yaptığımız değişikliğin kaydedilmesi adına ‘’F10’’ tuşuna basıyor ve çıkan seçenekte ‘’Yes’’ seçeneğini seçiyoruz ve sistemi yeniden başlatıyoruz ve TPM 2.0 modülü aktif hale geliyor.
Biostar marka anakartlarda hangi modellerde TPM 2.0 modülü olduğunu üretici sayfasından görebilirsiniz; https://www.biostar.com.tw/app/en/news/news.php?S_ID=468
Görsellerde kullanılan anakart modeli; Biostar Z590 GTA modelidir.
Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader