Oyun için masaüstü bilgisayar mı, laptop mı?

Oyun için masaüstü bilgisayar mı, laptop mı?

Sorunun yanıtını sizin kullanım amacınız ve beklentileriniz vermektedir. Bu yazıda sadece avantajları ve dezavantajlarından bahsedip kararı size bırakacağız.

Benzeri bir konfigürasyonda masaüstü bilgisayardan alacağınız performans, taşınabilir bilgisayardan daha yüksektir. Masaüstü bilgisayarın toplam sahip olma maliyeti, donanım terfilerine daha çok olanak tanıdığı için masaüstü bilgisayardır.

Masaüstü bilgisayarlar, havalandırmaya uygun büyük ölçüleri , tam boyut ve kısıtlanmamış donanım parçaları ve güç tüketimi anlamında kısıtlama getirilmediğinden performansları daha iyidir. Notebook’lar için tasarlanmış aynı marka ve jenerasyon işlemcilerde de performans olarak masaüstü bilgisayar için tasarlanan işlemcilerden %30 a varan performans düşüklüğü göstermektedir. Ancak bildiğiniz gibi performans dediğimiz kavram işlemci ile kısıtlı değildir.

Masaüstü bilgisayarlar, genişleyebilir boyutları ile donanım terfilerine kolayca olanak sağlar. Aynı zamanda birden fazla depolama sürücüsünü kolayca ilave edebilirsiniz.

Konu mobiliteye geldiğinde ise ve arkadaşlarınızla LAN oyun partileri düzenliyorsanız, taşınabilir bilgisayarlar alternatifsiz çözüm olacaktır.

Sonuç olarak, benzeri konfigürasyonda bir masaüstü bilgisayar, taşınabilir bilgisayardan hem performans olarak hem fiyat/performans olarak daha iyidir. Ancak gerçekten bilgisayarınızı hareket ettirmek ve dışarıda da kullanmak istiyorsanız, taşınabilir bilgisayarlar daha yüksek maliyetlerine ve benzeri konfigürasyonda daha düşük performansına rağmen sizler için alternatifsiz bir çözüm olacaktır.

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader