AMD FSR (FİDELİTYFX SUPER RESOLUTİON) 2.0 VERSİYONU İÇİN HAZIR!

AMD FSR (FİDELİTYFX SUPER RESOLUTİON) 2.0 VERSİYONU İÇİN HAZIR!

Amd GDC 22 (Game Developers Conference) etkinliğinde Fsr 2.0 hakkında bilgiler paylaşmış durumda. Öncelikle Fsr hakkında kısa bir bilgi aktaralım.

Fsr nedir ?

Fsr teknolojisi uzamsal video ölçekleme teknolojisi belirli oyunlarda kare hızlarını artırırken aynı zamanda yüksek çözünürlüklü deneyimler sunuyor. AMD FSR süper yüksek kaliteli kenarlar ve ayırt edilebilir piksel detayları üretmek için en yeni uzamsal video ölçekleme teknolojilerini kullanarak görüntüleri süper çözünürlüklere çıkarıyor ve performansı artırırken aynı zamanda görüntülerin gerçekçiliğine etkiyi de en aza indiriyor.

Fsr teknolojisinin amacını Amd şu şekilde belirtmekte; FSR teknolojisinin amacı; tüm türler ve ilgi alanlarındaki oyuncular için oyun deneyimlerini geliştirmek ve orijinale yakın çözünürlük kalitesi sunarken aynı zamanda her çözünürlükte performansı artırmaktır. Müşteriler açısından bakıldığında, AMD grafikleri uzun yıllar iyi performans göstermeye devam edeceğinden bu durum, ürün kullanım ömrünün uzamasına yardımcı olmaktadır.

Fsr 2.0 nasıl bir farklılık yaratıyor?

Fsr 2.0 ilk versiyona tamamen farklı bir algoritmaya sahip ve görüntü üzerinde daha kaliteli iyileştirmeler sağlamak için tasarlanan bir teknoloji. Fsr 2.0 görüntü kalitesini daha iyi bir hale getirmek adına donanım kısmının da önemli olduğunu belirtmekte. Buna karşın teknoloji eski nesil ekran kartları ve Amd’nin rakibi olan Nvidia’nın da belirli modellerinde kullanılabilecek. Performans artışı düşük seviyeli donanımlarda daha az olabilir.

 

Fsr 2.0 Yapay Zekaya İhtiyaç Duymuyor

Kırmızı ekip Fsr 2.0’ın herhangi bir yapay zeka öğrenimine ihtiyaç duymadan desteklenen platformlarda yüksek seviyede görüntü iyileştirmeleri sağlayabilecek ve açık kaynaklı bir yazılım olduğundan geliştiriciler tarafından geliştirmeler sağlanabilecek.

FSR 2.0 Kalite Modları

Amd Fsr destekli oyunlarda 3 adet temel kalite modunu bizlere sunacak. Bu modlar kalite modu, dengeli mod ve performans modu şeklinde dizayn edilmiş durumda. Amd tarafının oluşturmuş olduğu tablo sayesinde modların kullanıcılara sunduklarını görebilirsiniz.

3 Temel mod dışında Amd ‘’Ultra Performans’’ modunu da isteğe bağlı kullanıcılara sunacak konu hakkındaki gelişmeleri link üzerinden takip edebilirsiniz. (https://gpuopen.com/fidelityfx-superresolution-2/ )

Fsr 2.0 Donanım Desteği

Amd tarafından oluşturulan Fsr 2.0 teknolojisinin eski donanım ve rakip ürünlerde çalışacağından söz etmiştik. Donanımlar hakkında Amd tarafı bir tablo oluşturmuş durumda.

Copyright ©️ 2024 - Tüm hakları saklıdır. Game Garaj
Version: 3.2.0
preloader